LLEIDA ACULL UNA GRAN JORNADA DE TIR AMB ARC PER EQUIPS

El diumenge 17 de juliol el Club de Tir amb Arc Pardinyes acull la 2ª edició del Campionat de Catalunya de Clubs 2022. Una magnífica jornada de tir amb arc protagonitzada pels 21 equips de clubs de tir amb arc de Catalunya que van competir-hi amb un bon nivell de resultats a totes les divisions.   

Cada equip de club va estar format per cinc esportistes com a màxim, tres del quals van participar com a equip i els altres dos, com a suplents, a cada fase.

 La competició entre els diferents equips participants va partir directament des de quarts de final. La posició dels primers enfrontament va establir-se partint d'un rànquing format per les tres millors puntuacions acumulades pels esportistes que representaven l'equip, a la lliga catalana d'aire lliure 2022 . 

A partir d’aquí, els diferents equips que van superar la primera fase van seguir amb les semifinals i finals per aconseguir les primeres posicions del Campionat de Catalunya de Clubs 2022.  

Enhorabona a tots els equips, esportistes i clubs!

Moltes gràcies al club i equip de jutges per la bona organització. Molt bona feina!

EQUIPS DIVISIÓ RECORBAT

EQUIPS DIVISIÓ COMPOST

EQUIPS DIVISIÓ TRADICIONAL

EQUIPS DIVISIÓ NU 

 

EQUIPS DIVISIÓ LONGBOW

Resultats 2N CAMPIONAT DE CATALUNYA CLUBS 2022

Pardinyes (Lleida) 16 de juliol 2022

  CAMPIONAT CATALUNYA CLUBS 2022
     
EQUIP DIVISIÓ RECORBAT
POSICIÓ CLUB CLUB
1 FLETCHER ORTEGA Luis Arc Montjuïc
1 PEÑA CERVELLÓ Arnau Arc Montjuïc
1 ZAMORA GARCÍA Pablo Arc Montjuïc
     
2 BRAVO NAVAS José Tir amb Arc Pardinyes
2 TARRAGO MARTÍ Jordi Tir amb Arc Pardinyes
2 YOWG AVALDA Julio Tomás Tir amb Arc Pardinyes
     
3 DOMINGUEZ GONZÁLEZ Aida Tir amb Arc les Franqueses
3 ARNAL SELGA Joan Tir amb Arc les Franqueses
3 GALLARDO FONOYET Arnau Tir amb Arc les Franqueses
     
4 FRAGUAS CASTANY Antoni Arquers Sant Cugat
4 QUILES GARCÍA Raúl Arquers Sant Cugat
4 ROMERO CONTRERAS Bruno Arquers Sant Cugat
     
5 PLA MANJAVACAS Aina Tir Arc Olesa
5 GARCÍA DORADO Héctor Tir Arc Olesa
5 PALMA Alfredo Tir Arc Olesa
     
6 FERNÁNDEZ MATHIEU Marco Arquers Cerdanyola del Vallès
6 GARCÍA BELLIDO Victor Arquers Cerdanyola del Vallès
6 MARTÍN MUÑOZ José Manuel Arquers Cerdanyola del Vallès
     
EQUIP DIVISIÓ COMPOST
POSICIÓ ATLETA CLUB
1 BROCAL MAÑAS Josep Tir amb Arc Pardinyes
1 GÓMEZ GUTIERREZ José Tir amb Arc Pardinyes
1 SERRANO PAJARO Victor Tir amb Arc Pardinyes
     
2 HERAS FERNANDEZ Hernan Tiro con Arco Rubí
2 MUÑOZ BARO Montse Tiro con Arco Rubí
2 PÉREZ PÉREZ José Tiro con Arco Rubí
     
3 MUÑOZ TREJO José Manuel Arc Montjuïc
3 PLA BORT Èric Arc Montjuïc
3 PRIETO MARTÍN Santiago Arc Montjuïc
     
4 GONZÁLEZ Tomas Tir amb Arc les Franqueses
4 MEDIAVILLA Albert Tir amb Arc les Franqueses
4 SANTIAGO DOMINGUEZ Luis Tir amb Arc les Franqueses
     
5 BAUTISTA ROSELL Miriam Arquers Cerdanyola del Vallès
5 MARTÍNEZ PERAL Juan Ramón Arquers Cerdanyola del Vallès
5 MORDILLO AUGUSTO Pedro Arquers Cerdanyola del Vallès
     
6 MEDINA ALONSO Carlos Tir amb Arc Urgell
6 PERUGA GIL Oscar Tir amb Arc Urgell
6 SOTERAS ROIG Antonio Tir amb Arc Urgell
     
EQUIP DIVISIÓ TRADICIONAL
POSICIÓ ATLETA CLUB
1 BARQUERO MARTÍNEZ Alberto Tir amb Arc les Franqueses
1 LÓPEZ RÓDRIGUEZ Victor Tir amb Arc les Franqueses
1 OLIVÉ SOLER Santi Tir amb Arc les Franqueses
     
2 COMPTE ANDRÉS Pau Arquers Cerdanyola del Vallès
2 MARTI MARTINEZ Jose Manuel Arquers Cerdanyola del Vallès
2 SÁNCHEZ MIRABAL Juan Carlos Arquers Cerdanyola del Vallès
     
3 ARTESERO GONZÁLEZ Helios Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
3 CATALÁN CALVO Ferrán Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
3 LORENZO BARRIENDOS Edgar Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
     
4 DIAZ MONTORO Jose F. Tir amb Arc Pardinyes
4 FONTANET GARCÍA José Antonio Tir amb Arc Pardinyes
4 GALI GARCÍA Marcos Tir amb Arc Pardinyes
     
EQUIP DIVISIÓ LONGBOW
POSICIÓ ATLETA CLUB
1 CACERES GALLEGO José Antonio Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
1 LORENZ JORNALET Jordi Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
1 MARTÍNEZ CABALLERO José Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
     
2 MARTÍNEZ Rosa Tir amb Arc les Franqueses
2 MORERA RIERA Josep Tir amb Arc les Franqueses
2 SIERRA Alex Tir amb Arc les Franqueses
     
3 BEGUE ARBONES Jordi AEC Puigverd de Lleida
3 BOSCH NAVES Marx AEC Puigverd de Lleida
3 PÉREZ MESAS José AEC Puigverd de Lleida
     
EQUIP DIVISIÓ NU
POSICIÓ ATLETA CLUB
1 RAMIREZ MORENO Miguel Tir amb Arc les Franqueses
1 RODRIGUEZ ALVAREZ Luis Tir amb Arc les Franqueses
1 RUEDA OLIVER Amador Tir amb Arc les Franqueses
     
2 LAPLANA ALTEMIR Ruben Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
2 VIQUE ROMERO José Carlos Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca
2 ZAMARREÑO PASTOR Cristina Tir amb Arc Sant Andreu de la Barca

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.