BARCELONA REUNEIX ALS 168 ATLETES QUE PARTICIPEN AL CAMPIONAT DE CATALUNYA D’AIRE LLIURE 2022

El passat cap de setmana 23 i 24 de juliol el Castell de Montjuïc de Barcelona acull als 168 esportistes que participen al 72è Campionat de Catalunya d’Aire Lliure 2022, l’última cita esportiva que completa la temporada catalana d’aire lliure, organitzat al Club Arc Montjuïc.

El campionat es va posar en marxa el dissabte al matí amb el torn de les divisions d’arc tradicional i nu. En la divisió d'arc tradicional destaca la victòria de Manel del Rosal (infantil), Adrián Sánchez (Sub21), Míriam Monfort (sènior), Juanjo Querol (sènior) i Juan P. Baños (plus50). En la divisió d’arc nu destaquen els triomfs aconseguits per Emma Icke i Gerard Badia (benjamí), Mònica López i Mario Ruiz (aleví), Irina López i Victor D. Rodríguez (infantil), Noa Majo (Sub21), Luis Rodríguez (sènior) i Carles Peña (+50). 

Els joves esportistes de les divisions d’arc recorbat, compost i longbow van ser els protagonistes de la jornada de tarda del dissabte, amb victòria per a Mar Begué i Pablo Gonzalez (esquirol), Gloria Moreton i Javier Martínez (benjamí), Alma de Arriba i Ivan Georgiev (aleví), Maria Pérez de Tudela i Arnau Borrull (infantil), i Berta Alzina i Ian Serra (Sub21). 

Diumenge en jornada matinal hi competia el darrer torn de la competició, previst per a les categories veteranes, sèniors i júniors d’arc recorbat, compost i longbow. En la divisió d’arc recorbat destaquen els èxits de Núria Barberà i Joan Arnal (Sub21), Maria Fernanda Álvarez i Arnau Peña (sènior), i Jorge Rueda (+50). En divisió d’arc compost destaca el triomf de Martí Serra (aleví), Jordi Ricart (sènior) i Francesc Castillo (+50). I en divisió d’arc Longbow, els esportistes José Pérez (+50), Rosa Martínez i Enrique Flores (sènior) aconsegueix la victòria del campionat català d’aire lliure. 

Resultats 72è CAMPIONAT DE CATALUNYA D'AIRE LLIURE 2022

Barcelona, 23 i 24 de juliol 2022

RECORBAT ESQUIROL DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1BEGUE ABADIAS MarAECP
   
RECORBAT ESQUIROL DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1GONZALEZ HERNANDEZ PabloCTALL
2GALÁN IGNACIO GaelCAM
   
RECORBAT BENJAMÍ DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1 MORETON GUIRAO GloriaCTASA
2AMIGO GUTIERREZ LuciaCEAB
   
RECORBAT BENJAMÍ HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1MARTINEZ LUQUE JavierCTAP
   
RECORBAT ALEVÍ DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1DE ARRIBA MANZANO AlmaCTTA
2VIÑALS MÁRQUEZ PauCTAP
3PEREZ DE TUDELA ALBALAT LaiaCAM
   
RECORBAT ALEVÍ HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1GEORGIEV KRASTEV IvanCEAB
2GONZÁLEZ HERNANDEZ DanielCTALL
3AIXA MARTÍNEZ NicolásCAM
4DOMINGO GONZALEZ GuiuCEAB
   
RECORBAT INFANTIL DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1PÉREZ DE TUDELA ALBALAT MariaCAM
2GARCIA BALMASEDA ClaudiaTAO
3SOLA GUIRFANOVA AlexandraCACAM
4CASTILLO MOLINA AinaraCAESC
5DOMENECH TORROBA SílviaCAM
   
RECORBAT INFANTIL HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1BORRULL SOLANES ArnauCACAM
2ROSELL NICOLAU PepCTAP
3GALÁN IGNACIO MiguelCAM
4FERNÁNDEZ VERGÉS TomàsCAESC
5GONZALEZ ALMEDROS AlvaroCEAB
   
RECORBAT SUB 18 DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1ALSINA MOLINS BertaCTAF
2GARCIA CAMPOS IzaskunCACV
3MOLI ASTUDILLO YanayCACAM
4SERRA GONZÀLEZ EmmaCTALL
5JACOBS GALLINAT Julia LidiaCACAM
6FERNANDEZ ROSELL LaiaCAESC
7CARBÓ LÓPEZ CloeCAESC
   
RECORBAT SUB 18 HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1SERRA TRENCANSKA Ian CACAM
2VENTURA LLOPART Joel  CAESC
3GALLARDO FONOYET ArnauCTAF
4MANERO BRICIO Matias CEAB
5BARREDA COMAS PauCAESC
6CARNICERO HUERTA Denis CTAA
7JOVE RUE RogerCTAP
8SALVADO MORENO Oriol CAESC
9SAFONT CATENA GerardCTALL
   
RECORBAT SUB 21 DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1BARBERÀ LÓPEZ NúriaCAAC
2PLA MANJAVACAS AinaTAO
3PI ROIG MarCAM
4DOMINGUEZ GONZALEZ AidaCTAF
   
RECORBAT SUB 21 HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1ARNAL SELGA JoanCTAF 
2SOTO MONSALVE Luis CarlosCTAVG
3VIÑAS SERRAT PolCAESC  
   
RECORBAT SÈNIOR DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1ALVAREZ BANDALA Maria FernandaCTALL
2TAJES GARCIA, MagdalenaCAM
3MANZANERA ESTÉVEZ CristinaCAM
4NOGUEIRA NOGUEIRA VioletaACC
5PUJOL SENDRA MontserratCAOLI
6ARRIETA SAYALERO AlbaCAM
7SUAREZ GARROTE LauraCTTA
   
RECORBAT SENIOR HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1PEÑA CERVELLO ArnauCAM
2QUILES GARCIA RaulCASCV
3VELASCO MARCÈ EduardCAM
4TARRAGÓ MARTÍ JordiCTAP
5FRAGUAS CASTANY AntoniCASCV
6GONZALEZ ASENCIO RubenCTAP
7FLETCHER ORTEGA LuisCAM
8COSTA PÉREZ Rubén DaríoCAM
9MOTIS ALÓS AlbertCTAP
10GOMEZ GONZALEZ RobertoCAM
11GARCIA BELLIDO Victor M.CACV
12ZAMORA GARCÍA PabloCAM
13MUÑOZ CAMPOS EricCAM
   
RECORBAT PLUS 50 HOMES
POSICIÓESPORTISTACLUB
1RUEDA CASTRO JorgeCATER
2AZUAGA MERIDA RafaelCAM
3PEREZ MAS DanielCATER
4SANTANO ALONSO JoaquinACC
5CURIEL LABRADOR LuisCTTA
6HERNÁNDEZ HIGUERA ManuelACC
7VALENTIN FERNANDEZ MATHIEU MarcoCACV
COMPOST ALEVÍ HOMES
POSICIÓESPORTISTACLUB
1SERRA TRENCANSKA MartíCACAM
   
COMPOST SÈNIOR HOMES
POSICIÓESPORTISTACLUB
1RICART ROIG JordiCTAF
2LOPEZ PADILLA SantiagoCAM
3PÉREZ PÉREZ JoseCTAR
4PLA BORT EricCAM
5CLARET FERNANDEZ JosepCTACM
6PEREZ FONT MarcCAM
   
COMPOST PLUS 50 HOMES
POSICIÓESPORTISTACLUB
1CASTILLO TORRES FrancescTAO  
2PUJADAS MORENO AntonioATALC
3BLANCH SOROLLA JosepCTAVG
4PRIETO MARTIN SantiagoCAM
5MUÑOZ TREJO Jose M.CAM
6MARTÍ ESTAPE CarlesCAM
7MARTÍNEZ PERAL Juan R.CACV
8SOTERAS ROIG AntonioCTAU
9NAVARRO ORTIZ VicenteCAD
10CUELLO PEREZ SantiagoCAT
11PRAT MARTINEZ MiguelCTAVG
TRADICIONAL INFANTIL HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1DEL ROSAL GELONCH ManelCTASA
2ARQUÉS CÁCERES ArnauCACV
   
TRADICIONAL SUB 21 HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1SANCHEZ ABAD AdrianCACV
   
TRADICIONAL SÈNIOR DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1MONFORT FERNÁNDEZ MiriamCAM
2GÜELL SarahCAM
   
TRADICIONAL SÈNIOR HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1QUEROL GUARDIOLA JuanjoCTASA
2GALÁN MANTRANA MiguelCAM
3COMPTE ANDRÉS PauCACV
4CARCAMO CANUTO CarlosCTAR
5AZUAGA MERIDA RafaelCAM
6LORENZO BARRIENDOS EdgarCTASA
7PÉREZ DE TUDELA BERNAL Pedro J.CAM
8PÉREZ RIBAS Francisco JavierCAM
   
TRADICIONAL PLUS 50 HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1BAÑOS JIMENEZ PEDRO J.CTTA
2MARTÍ SIMÓ Victor ManuelACC
3BARQUERO MARTINEZ AlbertCTAF
4GARCIA SERRANO RamonCAM
5VALLE ARIES AntonioCATER
6GLAHN RALL ErichCAM
7RUIZ PEREZ Jose LuisCAC
   
NU BENJAMÍ DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1ICKE MARTÍNEZ EmmaCTAF
   
NU BENJAMÍ HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1BADIA VILLANUEVA GerardCTAF
2LÓPEZ LOZANO MarçalCTAF
   
NU ALEVÍ DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1LOPEZ LOZANO MonicaCTAF
   
NU ALEVÍ HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1RUIZ LORENTE MarioCTAF
2ICKE MARTÍNEZ AlexCTAF
   
NU INFANTIL DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1LOPEZ SERRA IrinaCTAF
2FERNANDEZ ILL LauraCTASA
   
NU INFANTIL HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1RODRIGUEZ CAMACHO Victor DavidCTAF
   
NU SUB 21 DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1MAJO ORTUÑO NoaCTAF
   
NU SÈNIOR HOMES
POSICIÓESPORTISTACLUB
1RODRIGUEZ ALVAREZ LuisCTAF
2RODRIGUEZ MONTORO Manuel R.CTAA
3ARRASTIA COVELLA ArielCCTA
4PRIANTE VIDAL AdolfCASCV
5PLA AYMERICH JosepCAM
6SABATES TORRES CarlesCTAR
7SIERRA JIMENEZ FranciscoCTAF
8CABELLO VIDAL Manuel AlejandroCTAR
9VIQUE ROMERO José CarlosCTASA
   
NU PLUS 50 HOMES
POSICIÓESPORTISTACLUB
1PEÑA COSTA CarlesACC
2RUEDA OLIVER AmadorCTAF
3FARRAN VILLANUEVA JorgeCTAA
4VERDEJO FERNANDEZ Francisco JCTACM
5CANUT GALLART JoanCTAP
6GARCIA ROMERO FranciscoCAESC
7RAMOS VILLACRECES EduardoCTASA
8MADI ALSINA JordiASCEL
   
LONGBOW INFANTIL HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1CARRETERO CARACENA VicençCTAA
   
LONGBOW SÈNIOR DONA
POSICIÓESPORTISTACLUB
1MARTINEZ OCHOA RosaCTAF
2DELGADO FALCÓN María JoséCACV
   
LONGBOW SÈNIOR HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1FLORES DELGADO EnriqueCTAR
2SIERRA MARTINEZ AlexCTAF
3CANDEAL BANÚS JosepCTAF
4ZAZO GOMEZ JuliánCAD
5PLA CASELLAS AdriaCAM
   
LONGBOW PLUS 50 HOME
POSICIÓESPORTISTACLUB
1PEREZ MESAS JoseAECP
2BEGUÉ ARBONES JordiAECP
3MORERA RIERA JosepCTAF

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.