ELS CATALANS SUMEN 6 MEDALLES AL NACIONAL D’ARC RECORBAT I COMPOST DE TIR EN SALA 2022

La ciutat castellonenca d’Oropesa del Mar acull la segona parada dels nacionals d’indoor i celebra del 17 al 20 de febrer 2022 el Campionat d’Espanya d’arc Recorbat i Compost de tir en sala de la temporada 2021/2022. Anteriorment van competir les categories de les divisions d’arcs tradicionals, nu i longbows del 28 al 30 de gener de 2022, campionat que es va disputar també al recinte esportiu del Palau d'Or de Marina d'Or (Castelló).

El campionat estatal tanca la temporada amb  gran èxit i unes xifres de participació de més de 500 esportistes nacionals, 54 del quals arquers i arqueres de Catalunya, unes xifres participatives que demostren la total recuperació de les competicions de tir amb arc.

Els resultats obtinguts per part dels esportistes i dels equips catalans han estat molt positius, ja que han demostrat ser un equip humà molt cohesionat i potent  presents a totes les fases de semifinals, guanyant 3 medalles en categoria individual i 3 medalles més per equips.

Moltes felicitats i enhorabona a tots i totes les esportistes!

resultats campionat d'espanya arc recorbat i compost 2022

Oropesa del Mar, 17 al 20 de febrer 2022

CATEGORIA INDIVIDUAL

 

ARC RECORBAT  DONA
ATLETA CAT. POSICIÓ
CANALES MARTIN Elia RSD 1
RAMOS VALIENTE Lucia RSD 3
ALVAREZ BANDALA Maria F. RSD 17
BARBERÀ LÓPEZ Núria RSD 17
PITARCH LAGUNA Maria RSD 17
TAJES GARCIA Magdalena RSD 17
FARRE PINILLA Maria Pilar RSD 40
SUAREZ GARROTE Laura RSD 56
     
ARC RECORBAT HOME
ATLETA CAT.  POSICIÓ
MERCADER PEREZ Pablo RSH 9
PEÑA CERVELLO Arnau RSH 17
GOMEZ GONZALEZ Roberto RSH 68
FRAGUAS CASTANY Antoni RSH 89
CURIEL LABRADOR Luis RSH 91
VELASCO MARCÈ Eduard RSH 97
EL KHATTABI IGLESIAS Karim RSH 98
     
ARC RECORBAT MENORS HOME
ATLETA CAT. POSICIÓ
BORRULL SOLANES Arnau R SUB15 H 4
GALAN IGNACIO Miguel R SUB15 H 9
AIXA MARTÍNEZ Nicolás R SUB15 H 17
ESPES DE HARO Daniel R SUB15 H 17
     
ARC RECORBAT MENORS DONA
ATLETA CAT. POSICIÓ
GARCIA BALMASEDA Claudia R SUB15 D 4
PEREZ DE TUDELA ALBALAT Maria R SUB15 D 9
SOLA GUIRFANOVA Alexandra R SUB15 D 17
VILANOVA DIAZ Alba R SUB15 D 35
     
ARC RECORBAT CADET DONA
ATLETA CAT. POSICIÓ
RAMOS VALIENTE Lucia R SUB18 D 1
GARCIA BALMASEDA Ainara R SUB18 D 9
GARCIA CAMPOS Izaskun R SUB18 D 17
MOLI ASTUDILLO Yanay R SUB18 D 17
SERRA GONZÀLEZ Emma R SUB18 D 17
     
ARC RECORBAT CADET HOME
ATLETA CAT. POSICIÓ
PARDILLOS PEREZ Alvaro R SUB18 H 9
SERRA TRENCANSKA Ian R SUB18 H 9
GALLARDO FONOYET Arnau R SUB18 H 17
SAFONT CATENA Gerard R SUB18 H 17
JOVE RUE Roger R SUB18 H 35
     
ARC RECORBAT JÚNIOR DONA
ATLETA CAT.  POSICIÓ
PLA MANJAVACAS Aina R SUB21 D 8
BARBERÀ LÓPEZ Núria R SUB21 D 17
     
ARC RECORBAT JÚNIOR HOME
ATLETA CAT.  POSICIÓ
ARNAL SELGA Joan R SUB21 H 17
MONTERO CAPELLANES Blai R SUB21 H 17
SOTO MONSALVE Luis Carlos R SUB21 H 17
ZAMORA GARCIA Pablo R SUB21 H 17
     
     
ARC COMPOST DONA
ATLETA CAT.  POSICIÓ
ELGIBILY Hala CSD 9
PITARCH LAGUNA Maria CSD 17
RODRIGUEZ Lucia CSD 17
SINFREU ABAD Núria CSD 17
     
ARC COMPOST HOME
ATLETA CAT.  POSICIÓ
GUERRA PIQUE Conrad CSH 9
PEREZ PEREZ Jose CSH 9
PLA BORT Eric CSH 17
RICART ROIG Jordi CSH 17
GARCIA FERNANDEZ Antonio Jose CSH 56
PRIETO MARTIN Santiago CSH 83
MARTÍNEZ PERAL Juan Ramon CSH 86
     
ARC COMPOST CADET DONA
ATLETA CAT.  POSICIÓ
SINFREU ABAD Núria C SUB18 D 7
     
ARC COMPOST MENOR HOME
ATLETA CAT.  POSICIÓ
GARCÍA CALLEJÓN Unai C SUB15 H 7

resultats campionat d'espanya arc recorbat i compost 2022

Oropesa del Mar, 17 al 20 de febrer 2022

CATEGORIA EQUIPS:

 

EQUIPS ARC RECORBAT DONA
ATLETACAT.POSICIÓ
CANALES MARTIN EliaEQUIPS RSD1
RAMOS VALIENTE LuciaEQUIPS RSD1
TAJES GARCIA MagdalenaEQUIPS RSD1
   
EQUIPS ARC RECORBAT CADET DONA
ATLETACAT.POSICIÓ
MOLI ASTUDILLO YanayEQUIPS RSUB18 D2
RAMOS VALIENTE LuciaEQUIPS RSUB18 D2
SERRA GONZÀLEZ EmmaEQUIPS RSUB18 D2
 
EQUIPS ARC RECORBAT JÚNIOR MIXTE
ATLETACAT.POSICIÓ
PLA MANJAVACAS AinaEQUIPS RSUB21 M3
ZAMORA GARCIA PabloEQUIPS RSUB21 M3
   
EQUIPS ARC RECORBAT CADET MIXTE
ATLETACAT.POSICIÓ
RAMOS VALIENTE LuciaEQUIPS RSUB18 M4
SERRA TRENCANSKA IanEQUIPS RSUB18 M4
   
EQUIPS ARC RECORBAT MENORS HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
BORRULL SOLANES ArnauEQUIPS RSUB15 H4
ESPES DE HARO DanielEQUIPS RSUB15 H4
GALAN IGNACIO MiguelEQUIPS RSUB15 H4
   
EQUIPS ARC RECORBAT MENORS DONA
ATLETACAT.POSICIÓ
GARCIA BALMASEDA ClaudiaEQUIPS RSUB15 D4
PEREZ DE TUDELA ALBALAT MariaEQUIPS RSUB15 D4
SOLA GUIRFANOVA AlexandraEQUIPS RSUB15 D4
 
EQUIPS ARC RECORBAT MENORS MIXTE
ATLETACAT.POSICIÓ
GARCIA BALMASEDA ClaudiaEQUIPS RSUB15 M4
BORRULL SOLANES ArnauEQUIPS RSUB15 M4
   
EQUIPS ARC RECORBAT CADET HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
GALLARDO FONOYET ArnauEQUIPS RSUB18 H5
PARDILLOS PEREZ AlvaroEQUIPS RSUB18 H5
SERRA TRENCANSKA Ian 5
   
EQUIPS ARC RECORBAT JÚNIORS HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
ARNAL SELGA Joan 6
MONTERO CAPELLANES BlaiEQUIPS RSUB21 H6
ZAMORA GARCIA PabloEQUIPS RSUB21 H6
   
EQUIPS ARC COMPOST DONA
ATLETACAT.POSICIÓ
ELGIBILY HalaEQUIPS CSD6
PITARCH LAGUNA MariaEQUIPS CSD6
RODRIGUEZ LuciaEQUIPS CSD6
   
EQUIPS ARC COMPOST HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
PEREZ PEREZ JoseEQUIPS CSH8
PLA BORT EricEQUIPS CSH8
RICART ROIG JordiEQUIPS CSH8
   
EQUIPS ARC COMPOST MIXTE
ATLETACAT.POSICIÓ
ELGIBILY HalaEQUIPS CSM8
RICART ROIG JordiEQUIPS CSM8
   
EQUIP ARC RECORBAT HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
GOMEZ GONZALEZ RobertoEQUIPS RSH9
MERCADER PEREZ PabloEQUIPS RSH9
PEÑA CERVELLO ArnauEQUIPS RSH9

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.