CAMPIONATS D’ESPANYA SALA 3D I ARC TRADICIONAL I NU

El divendres 19 de març iniciaven els Campionats d’Espanya de tir en Sala de la temporada esportiva 2020-2021. Els campionats, que inicialment estaven programats per finals de gener, van haver de ser ajornats al mes de març deguda a la situació sanitària del moment. Però segons el previst i amb moltes ganes de tornar a competir per part de tota la comunitat arquera, la RFETA donava el tret de sortida el passat divendres als nacionals de tir en Sala que es desenvoluparan del 19 al 28 de març a Oropesa de Mar, i que compten amb una alta participació d’esportistes catalans. 

CAMPIONAT D’ESPANYA DE 3D SALA 19 i 20 de març 2021

CAMPIONAT D’ESPANYA TRADICIONAL I NU EN SALA 21 de març 2021

CAMPIONAT D’ESPANYA CADETS I ARC ADAPTAT EN SALA 25 de març 2021

CAMPIONAT D’ESPANYA JÚNIOR I <14 ANYS EN SALA 26 de març 2021

CAMPIONAT D’ESPANYA ARC RECORBAT ABSOLUT EN SALA 27 de març 2021

 CAMPIONAT D’ESPANYA ARC COMPOST ABSOLUT EN SALA 28 de març 2021

Les primeres jornades de la competició van engegar amb el Campionat d’Espanya de 3D de tir en Sala previst del 19 al 20 de març, i amb el Campionat d’Espanya Tradicional i Nu que es disputava el diumenge 21 de març. Amb més d’una vintena d’esportistes catalans, el arquers de la casa inauguraven el nacional d’indoor guanyant dues medalles i obtenint molt bones posicions del rànquing estatal.

L’arquer santandreuenc Juanjo Querol es va proclamar el nou Campió d’Espanya de tir en Sala en la divisió d’arc Instintiu de la temporada 2021. I l’arquer David Garcia va sumar un nou títol nacional com a Sots-Campió d’Espanya de tir 3D en Sala, en la divisió d’arc Nu. Ben tirat!

Enhorabona a tots i totes les participants d’aquest cap de setmana! I molta sort als esportistes que en els propers dies hi competireu. 

No us perdeu les sessions en directe dels nacional d’Indoor d’aquest darrer cap de setmana.

DIVENDRES 19/03 – CLASSIFICATORI 3D SALA (TORN 1)

https://youtu.be/8TOnxceepZU

 

DISSABTE 20/03 – CLASSIFICATORI 3D SALA (TORN 2)

https://youtu.be/JTS4lFd0xiQ

 

DISSABTE 20/03 – ELIMINATORIES INDIVIDUALS 3D SALA

https://youtu.be/A1nSrS2NltE

 

DISSABTE 21/03 – CLASSIFICATORI TRADICIONAL I NU SALA

https://youtu.be/GNBrMuPraTA

 

DIUMENGE 21/03 –ELIMINATORIES EQUIPS MIXTES TRADICIONAL I NU SALA

https://youtu.be/ufTWQxqIYvc

resultats

CAMPIONAT ESPANYA 3D SALA
19 i 20 de març 2021
     
DIVISIÓ ARC NU     
GARCIA FERNANDEZ David Nu home 2n
SABATES TORRES Carles Nu home
VILLARAN ALFONSO Victor Nu home 15è
CERVELLON ESTERUELAS Ramon Nu home 19è
     
DIVISIÓ ARC COMPOST    
RICART ROIG Jordi Compost home
     
DIVISIÓ ARC INSTINTIU    
QUEROL GUARDIOLA Juanjo Instintiu home
MARCO RUBIO Carlos Instintiu home
CATALAN CALVO Fernando Instintiu home 15è
ARTESERO GONZALEZ Helios Instintiu home 19è
SANCHEZ TORRES Felix Antonio Instintiu home 19è
PÉREZ RIBAS Francisco Javier Instintiu home 29è
     
DIVISIÓ ARC LONGBOW    
FERNANDEZ BUIL Javier Longbow Home
MORENO ALEJOS Fortunato Longbow Home 11è
PASSARELL PUJOL Oriol Longbow Home 11è
BERET GARCIA Jorge Manrico Longbow Home 19è
FLORES DELGADO Enrique Longbow Home 19è
PEREZ MESAS Jose Longbow Home 27è
MERCADAL OLIVER Antoni Longbow Home 30è
     
CAMPIONAT ESPANYA ARC TRADICIONAL I NU EN SALA
21 de març 2021
     
DIVISIÓ ARC INSTINTIU    
QUEROL GUARDIOLA Juanjo Instintiu home 1r
MONFORT FERNÁNDEZ Miriam Instintiu Dona 4ª 
MARCO RUBIO Carlos Instintiu home 4t
BAÑOS GIMÉNEZ PEDRO J. Instintiu home
MARTINEZ MUÑOZ M. Carmen Instintiu Dona
CUADRADO FERNANDEZ Susana Instintiu Dona
ARTESERO GONZALEZ Helios Instintiu home 20è
ROMERO LUZARDO Moy Instintiu home 22è
AIXA TORRES Fernando Instintiu home 31è
PÉREZ RIBAS Francisco Javier Instintiu home 32è
     
DIVISIÓ ARC NU    
GALIANO HERNÁNDEZ Angel Nu home
GARCIA FERNANDEZ David Nu home
RODRÍGUEZ ÁLVAREZ Luis Nu home
RAMIREZ MORENO Miguel Nu home 20è
PLA AYMERICH Josep Nu home 21è
SABATES TORRES Carles Nu home 22è
RARIS CRESPO Manuel Nu home 30è
MARTÍNEZ FERNÁNDEZ Antonio Nu home 31è
     
DIVISIÓ ARC LONGBOW    
FLORES DELGADO Enrique Longbow Home
FERNANDEZ BUIL Javier Longbow Home 26è
PEREZ MESAS Jose Longbow Home 29è
CATALAN CALVO Fernando Longbow Home 32è
     
EQUIPS    
MARTINEZ MUÑOZ M. Carmen Equip Català Instintiu Mixte 4t
QUEROL GUARDIOLA Juanjo Equip Català Instintiu Mixte 4t