CAMPIONAT D’ESPANYA ARC TRADICIONAL, LONGBOW I NU SALA 2024

 

El passat cap de setmana va celebrar-se el Campionat d’Espanya d’arc Tradicional, Longbow i Nu en sala 2024 a la ciutat de Valdepeñas (Ciudad Real) amb la participació de 29 esportistes de Catalunya:

 

CARDOZO FERREIRA David Rafael Nu Men
DEL PUERTO ANGORRILLA Diego Nu Men
PALMA ROSA Juan Nu Men
PEREZ DE TUDELA BERNAL Pedro Jose Nu Men
PLA AYMERICH Josep Nu Men
RODRIGUEZ MONTORO Manuel Rafael Nu Men
RUIZ LORENTE Mario Nu Men
SANCHEZ TORRES Felix Antonio Nu Men
SIERRA JIMENEZ Francisco Nu Men
FLORES DELGADO Enrique Longbow Men
GARCIA MARTIN Antonio Longbow Men
MORENO ALEJOS Fortunato Longbow Men
PLA CASELLAS Adria Longbow Men
SIERRA MARTINEZ Alex Longbow Men
AHUMADA MENDEZ Juan Carlos Tradicional Men
AZUAGA MERIDA Rafael Tradicional Men
CARCAMO CANUTO Carlos Tradicional Men
GALÁN MANTRANA Miguel Tradicional Men
GARCIA SERRANO Ramon Tradicional Men
LOPEZ RODRIGUEZ Victor Tradicional Men
QUEROL GUARDIOLA Juanjo Tradicional Men
DEL PUERTO MADRID Alba Nu Women
RODRIGUEZ GARCIA Elisabet Nu Women
SANCHEZ AMADO Carme Nu Women
DELGADO FALCÓN Maria José Longbow Women
MARTINEZ OCHOA Rosa Longbow Women
MEJÍA CARRIÓN Carmen Del Rosario Longbow Women
MONFORT FERNÁNDEZ Miriam Tradicional Women
SARCEDA RODRIGUEZ Carmen Tradicional Women
resultats destacats

 

Els resultats més destacats en categoria individual van ser la medalla de bronze que guanya l’arquera Carme Sanchez en arc nu femení, i la medalla de plata de Josep Pla en arc nu masculí.

 

L’arquer Victor Lopez puja al més alt del podi aconseguint la medalla d’or en arc tradicional masculí.

 

 

I per equips, Carme Sanchez i Josep Pla formant equip d’arc nu mixt guanyen plegats la medalla de plata. I l’equip tradicional mixt format per Miriam Monfort i Victor Lopez aconsegueixen la medalla de bronze.  

RESULTATS CAMPIONAT ESPANYA TRADICIONAL, NU, LONGBOW SALA 2023/2024
   
NU DONA
ATLETACAT.POSICIÓ
SANCHEZ AMADO CarmeNW3
DEL PUERTO MADRID AlbaNW5
RODRIGUEZ GARCIA ElisabetNW17
   
NU HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
PLA AYMERICH JosepNM3
CARDOZO FERREIRA David RafaelNM9
SIERRA JIMENEZ FranciscoNM9
DEL PUERTO ANGORRILLA DiegoNM17
PALMA ROSA JuanNM17
RODRIGUEZ MONTORO Manuel RafaelNM17
RUIZ LORENTE MarioNM17
SANCHEZ TORRES Felix AntonioNM48
PEREZ DE TUDELA BERNAL Pedro JoseNM55
   
LONGBOW DONA
ATLETACAT.POSICIÓ
MARTINEZ OCHOA RosaLW9
DELGADO FALCÓN Maria JoséLW17
MEJÍA CARRIÓN Carmen Del RosarioLW17
   
LONGBOW HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
FLORES DELGADO EnriqueLM5
MORENO ALEJOS FortunatoLM17
SIERRA MARTINEZ AlexLM37
PLA CASELLAS AdriaLM43
GARCIA MARTIN AntonioLM52
   
TRADICIONAL DONA
ATLETACAT.POSICIÓ
MONFORT FERNÁNDEZ MiriamTW17
SARCEDA RODRIGUEZ CarmenTW36
   
TRADICIONAL HOME
ATLETACAT.POSICIÓ
LOPEZ RODRIGUEZ VictorTM1
QUEROL GUARDIOLA JuanjoTM5
GALÁN MANTRANA MiguelTM9
GARCIA SERRANO RamonTM17
CARCAMO CANUTO CarlosTM38
AZUAGA MERIDA RafaelTM56
AHUMADA MENDEZ Juan CarlosTM71

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.