formació contÍnUa fcta

2021-2022

 

curs de tecnificació d’arc recorbat per david calleja

Ens plau presentar-vos el curs de Tecnificació d’Arc Recorbat del pla de formació continuada de la Federació Catalana de Tir amb Arc, un projecte evolutiu i redundant que pretén donar més coneixements i facilitats a l’hora de competir als nostres esportistes.

Ponent:

David Calleja Mariscal, tècnic i entrenador especialitzat en arc recorbat.

Objectius del curs:

  • Millorar l’educació postural per a prevenir lesions.
  • Aconseguir que els arquers tinguin nocions de la tècnic bàsica Coreana.
  • Perfeccionament de la tècnica personal de cada arquer i arquera.

¿A qui va dirigit?

Per arquers de la divisió d’arc recorbat que tinguin com a mínim un any d’experiència o més, i que busquen actualitzar i millorar la seva tècnica i postura.

Continguts i metodologia del curs:

Teòrica i pràctica presencial de 9:00h a 13:00h i de 15:00h a 20:00h aprox.

  •  Presentació teòrica de la tècnica que treballarem.
  • Aplicació pràctica de la tècnica presentada.
  • Modificació de manera personalitzada de la tècnica particular de cada arquer.

Lloc:

CLUB ARC MONTJUÏC

Fossat de Santa Eulàlia del Castell de Montjuïc, s/n, 08038 Barcelona

Localització: https://g.page/ClubArcMontjuic?share

Data i Horari:

6 NOVEMBRE 2021

Matí de 9:00h a 13:00h

Tarda de 15:00h a 20:00h

Preu: 60€

 

 
CURRÍCULUM DEl PONENT

 

ANY 2015

  • Seleccionador nacional de categories inferiors.
  • Entrenador del Consejo Superior de Deportes i de la Federación Española de Tiro con Arco en el Pla Nacional de Tecnificació Esportiva PNTD.
  • Seleccionador i entrenador de la Federació Catalana de Tir amb Arc.

 ANY 2014

  • Entrenador del Consejo Superior de Deportes i de la Federación Española de Tiro con Arco en el Pla Nacional de Tecnificació Esportiva PNTD.
  • Seleccionador i entrenador de la Federació Catalana de Tir amb Arc.
  • Quart lloc al Campionat d’Espanya de Comunitats a Alacant, La Nucía (31 de gener i 1 de febrer).

ANY 2013

  • Entrenador del Consejo Superior de Deportes i de la Federación Española de Tiro con Arco en el Pla Nacional de Tecnificació Esportiva PNTD.
  • Seleccionador i entrenador de la Federació Catalana de Tir amb Arc.
  • Campió d’Espanya per equips a Cambrils (12,13 i 14 de Juliol).
  • Quart lloc al Campionat d’Espanya de sala a Alacant, La Nucía (1 i 2 de febrer).
  • Quart lloc en el Campionat d’Espanya de comunitats Alacant, La Nucía (3 de febrer).

ANY 2012

  • Cinquè lloc al Campionat d’Europa de clubs a Campiegne, Paris (22 i 23 de setembre).
  • Medalla de bronze al Campionat d’Espanya de Clubs a Lleida (15 i 16 de setembre).
  • Campió d’Espanya per equips a Chiclana, Cadiz (22 de juliol).
  • Medalla de bronze a la Copa d’Europa a Sofia, Bulgària (8-14 de juliol).
  • Campió per equips de la Copa d’Europa Sofia, Bulgària (8-14 de juliol).
  • Campió del Gran Premi d’Espanya ciutat de Lleida (30 de juny i 1 de juliol).
  • Tercer lloc en el primer Gran Premi d’Espanya Boadilla del Monte (28 i 29 d’abril).
  • Campió d’Espanya de Sala a Valdemoro (2 i 3 de març).
  • Medalla de Bronze en el Campionat d’Espanya de Comunitats a Valdemoro (4 de març).

ANY 2011

  • Campió del Tercer Nacional Postal Sala de Galapagar, Madrid (8 i 9 de gener).
  • Campió d’Espanya de Sala a Saragossa (4, 5 i 6 de febrer).
  • Campió d’Extremadura (11 de març).
  • Primer classificat en el primer classificatori de l’Equip Nacional (1-3 d’abril). A partir d’aquests classificatoris es forma l’equip que va en cas de classificar-se als Jocs Olímpics de Londres 2012).
  • Subcampió del Gran Premi d’Espanya Vila de Madrid (30 d’abril i 1 de maig).
  • Cinquè lloc a la Copa d’Europa per equips a Boe, Franç (23 – 28 de maig).
  • Subcampió del Gran Premi d’Espanya Ciutat de Lleida (18 i 19 de juny).
  • Subcampió d’Espanya per equips a Cambrils, Tarragona (26 de juny).
  • Campió del campionat FITA de Corvera, Astúries (13 i 14 d’agost).
  • Subcampió d’Espanya de Clubs d’Eivissa (15 i 16 d’octubre).

ANY 2010

  • Subcampió del Segon Nacional Postal Sala de Galapagar, Madrid (17 de gener).
  • Campió en el Primer Campionat d’Equips de la Comunitat de Madrid (8 de maig).
  • Campió en el Segon Campionat d’Equips de la Comunitat de Madrid (15 de maig).
  • Campió a la Final per equips de la Comunitat de Madrid (29 de maig).
  • Campió del Gran Premi d’Espanya Ciutat de Lleida (5 i 6 de juny).
  • Novè al Campionat d’Espanya d’aire lliure de Castejón de Sos, Osca (2 i 3 de juliol).
  • Campió del Campionat FITA de Corvera, Astúries (14 i 15 d’agost).
  • Subcampió per Equips en Copa d’Europa a Moscow, Rússia (19-25 de juliol).
  • Rècord d’Espanya per Equips a la Copa d’Europa de Moscow, Rússia (19-25 de juliol).
  • Campionat Iberoamericà a El Salvador (7-12 d’octubre): Medalla d’or a 70m, Medalla de plata a 90m, Medalla de plata Round FITA, Medalla d’or a 50m i Medalla de plata a 30m.

CONTACTA


Accepto avís legal